Skuteczne sposoby na walkę z katarem

Skuteczne sposoby na walkę z katarem

Człowiek żyjący w społeczeństwie, cały czas narażony jest na liczne choroby, jakimi może zarazić się od bliskich osób. Nie zawsze są to groźne epidemie, wystarczy, że na kilka dni utrudnią nasze funkcjonowanie. Przeważnie zmagamy się z przeziębieniem, jakie pojawia się zwłaszcza na przełomie zimy i wiosny, kiedy to wirusy i bakterie budzą się do życia. Jakie naturalne sposoby wykorzystać, żeby wyeliminować ryzyko choroby?

Coraz więcej ludzi stara się w kurowaniu niegroźnych przypadłości dopiero w ostateczności sięgać po leki. Tak samo jest w momencie przeziębienia, nie musimy zaraz nabywać kosztownych medykamentów, można wykorzystać w boju z chorobą produkty naturalne, dostępne każdemu. Żeby układ odpornościowy działał prawidłowo, należy jeść mnóstwo produktów obfitych w witaminę C. Wbrew pozorom nie będą to jedynie cytrusy, najwięcej owej witaminy możemy znaleźć bowiem w żółtej papryce oraz czarnej porzeczce. Warto także w codziennej diecie używać dużo czosnku. Nie tylko będzie on smaczny, jest również naturalnym antybiotykiem.

Jeśli już dopuściliśmy zarażenia, dobrze jak najszybciej zwalczyć chorobę. Żeby przynieść ulgę przy zatkanym nosie, warto zastosować wdychanie olejków leczniczych, zwłaszcza mięty. Wystarczy kilka kropel wlać do miski z wrzątkiem, zakryć głowę ręcznikiem i inhalować powstałą parę. W ekstremalnych sytuacjach ulgę przyniesie płukanie nozdrzy wodą z solą – roztwór przyda się również w przypadku bolącego gardła. Jesienią warto wcześniej zrobić zdrowe i smakowite syropy domowej receptury. Wystarczy zmieszać przesmażona cebulę lub czosnek z dużą dawką soli, następnie zalać wodą i zamknąć w butelce. Będzie to najlepsze rozwiązanie na walkę z wirusami.

Współcześnie większość nas, zajętych zatrudnieniem albo studiami, nie może pozwolić na to, aby przeziębienie przykuło nas do sypialni na kilka dni. Aby uniknąć choroby lub zmagać się z nią, nie potrzebujemy nabywać drogich lekarstw. Gdyż z ziół, owoców oraz warzyw możemy stworzyć najlepsze lekarstwa.